Já a moje bolavá záda, jak to bylo dál?

Ještě o  několik let dříve, než jsem se na své cestě seznámil s energií Reiki a Rekonektivním léčením, jsem prošel obdobím velkých bolestí zad. Tenkrát jsem to bral, jako něco normálního, co patří k běžnému životu, co trápí spoustu lidí, co přichází s přibývajícím věkem. Nikdy jsem se nezamýšlel nad možnou příčinou mých problémů se zády. Prostě jsem to přijal.

Když se objevila bolest poprvé, stačilo si vzít pilulku a druhý den bylo vše v pořádku. Ale s postupem času už pilulka nestačila a na řadu přišly obstřiky a manipulační techniky na srovnání obratlů. Problémy se objevovaly stále častěji, až jsem se jednoho dne ráno probudil a necítil levou nohu.

Na neurologii mě vyšetřili a udělali CT páteře a na základě výsledků  (výhřez ploténky 9 mm) mě doporučili operaci. Jiné východisko nikdo nehledal a já uposlechl autoritu lékaře a podstoupil operaci. Po zákroku se mi okamžitě ulevilo a hlavně jsem opět cítil nohu, což jsem považoval za vítězství.

Postupně jsem se dal po operaci do pořádku. Pravidelně jsem cvičil doporučené cviky a záda přestala bolet. Opět začal stejný životní kolotoč – práce, peníze, práce,… Málo odpočinku, stres, na cvičení nebyl čas, ani chuť. Neposlouchal jsem signály svého těla a vše začalo znovu, bolest zad se vrátila a v mnohem větší síle.

Na neurologii mi předepsali rehabilitace a prášky proti bolesti. Rehabilitace mi nijak zvlášť nepomáhaly, úleva byla jen dočasná. Byla mi doporučena další operace, s tím že je to naprosto běžné u většiny operovaných pacientů a nebo si na bolest zvyknout.

Ale já se rozhodl jinak. Jak? Celý můj příběh o tom, jak jsem se  dostal tam, kde jsem dnes nalezenete zde.

Dnes vím, že jsem se rozhodl správně. Další operaci jsem nepodstoupil, ale vydal jsem se na cestu hledání odpovědí a  možností, jak si uzdravit záda jiným způsobem.

Při práci s Reiki jsem se stále více setkával s lidmi, kteří měli mnoho životních problémů (rodinných, finančních, partnerských, …) a ty se podepsaly na jejich psychickém rozpoložení a to dále na jejich zdravotním stavu.

Hypnoterapie

Uvědomoval jsem si propojení emočních, duševních stavů s fyzickými projevy našeho těla. Chtěl jsem se o tom dozvědět víc a to mě přivedlo ke studiu hypnoterapie, při kterém jsem si vyřešil řadu svých osobních problémů a dostal úplně jiný náhled na život.

certifikát

Hypnóza je úžasný nástroj při práci se strachy, fobiemi, zlozvyky, depresemi, traumaty, bolestmi, alergiemi, … Dá se prakticky použít na cokoliv, když se klient rozhodne svoji situaci nějak řešit. Není však vhodná pro každého, např. při epilepsii, psychóze, schizofrenii, opilosti a u dětí do pěti let. Mě byla moc nápomocná při odstranění bolesti zad.

Denně se dopouštíme řady chyb a zlozvyků, které našim zádům radost nedělají. Já jsem ty své našel, snažím se s nimi pracovat a následně je odbourávat. Budu rád, pokud pomohu i já někomu dalšímu zkvalitnit jeho život. Ať už radou, nebo pomocí správně zvolené alternativní léčby.

Moje cesta zde nekončí, ale pokračuje dál, tak zase příště.

Martin

Martin Kubů

Mojí vášní je práce s lidmi na jejich životní cestě, nalezení jejich snů a tužeb a využití jejich plného potenciálu k tvorbě naplněného života bez omezení, strachu a obav a pomoc v nalezení rovnováhy, harmonie a zdraví. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *