Já a blog? Je to cesta?

Dlouhou dobu jsem přemýšlel o tom, zda si založit blog. Dlouho jsem zvažoval, jestli mám komu, co povědět, co sdělit. Zda mohu někoho zaujmout, něčím oslovit, něco přinést, něčím pomoci.

Vždyť je tolik různých blogů na různé téma!

To je sice pravda, ale na druhou stranu jsem už přece prožil kus života, prošel mnoha úskalími, dostal spoustu lekcí, zažil pády i vzestupy a vzal si z nich ponaučení.

Tak proč ne?

Se svojí milovanou manželkou jsem vychoval dvě skvělé dcery a ne vždy se všechno povedlo, jak bych si přál. Byli jsme oba mladí, bez zkušeností a zamilovaní. A já se vždy nechoval, jako vzorný otec, měl jsem spoustu kamarádů a mnohokrát s nimi trávil více času než se svoji rodinou.

Jo, byl jsem mladý a neklidný.

Až s odstupem času jsem zjistil, že většina mých rádoby kamarádů mě jen využívala a to já bych pro ně i dýchal. Manželka mě to mnohokrát říkala, ale já ji nechtěl poslouchat a nic jsem neviděl. Jó, neměla to v té době se mnou vůbec lehké. Já se honil za penězi, aby se rodina měla dobře a unikalo mi, že být s nimi je to nejlepší a nejcennější.

Prošli jsme si společně nejednou krizí, hádkami a neshodami. Vnitřně jsem cítil, že musím něco změnit. A to něco jsem byl já.

Obrovská změna nastala, když jsem se úplně náhodou dostal na kurz Reiki a tam zažil něco, co nikdy před tím. Nepoznaný stav euforie a naplnění. Najednou se mi otevřel svět úplně nových možností, noví přátelé, nové prožitky, krásná energie, láska.

reiki

Začal jsem intenzivně vnímat tuto energii a možnosti práce s ní.

Usilovně jsem pracoval na sobě, na svých chybách, špatných přesvědčeních a návycích a pomalu se měnil v jiného člověka.

Manželka vzpomíná na toto období, jako na zlomové v našem vztahu. Stále více jsem si uvědomoval, o co jsem svou rodinu a hlavně sebe ochudil. O společně strávené okamžiky, o dětství a vyrůstání svých dcer, o…  Bylo toho hodně.

Po nějakém čase jsem dostal nabídku stát se mistrem Reiki a s vděčností jsem to přijal. Následně jsem přes rok asistoval na kurzech Reiki a seznamoval se se vším, co takové poslání obnáší, než jsem byl připraven být mistrem a mohl sám vyučovat.

Své zkušenosti jsem začal předávat ve svých kurzech. Měl jsem možnost sledovat osobní růst svých žáků a jejich i můj měnící se život. Jsem hrdý na všechny, kteří se rozhodli něco pro sebe udělat, něco změnit a dokázali se pohnout z místa a vykročit ke svému cíli a já je mohl na jejich cestě doprovázet.

Nepřestal jsem na sobě pracovat, učit se a přijímat ponaučení ze všech situací, které život přináší a moje cesta pokračuje stále dále o tom vám povím zase příště.

PS: A co moje manželství? Lepší to nikdy nebylo!!!

ali

Martin

Martin Kubů

Mojí vášní je práce s lidmi na jejich životní cestě, nalezení jejich snů a tužeb a využití jejich plného potenciálu k tvorbě naplněného života bez omezení, strachu a obav a pomoc v nalezení rovnováhy, harmonie a zdraví. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *